Strona 1 z 1

Czy prywatnie jest lepiej czy tylko wygodniej? Ankieta

: 13 mar 2017, 8:15
autor: Mobil
Witam
Leczenie wrodzonych wad serca u dzieci. Dużo zbiera isę na leczenie w prywatnej klinice w niemczek u znanego polskiego profesora. Spotkałem się ze profesor pierwsze co do wystawia cennik a potem zaprasza do kliniki na zabieg. Pomimo że te same zabiegi robi się bezpłatnie w ramach NFZ w Polsce.
Różnica jest jedna że rodzice nie maja hotelu w ramach usługi, nie mają wyżywienia i innych za które się płaci z prywatnych pieniędzy. Zadałem kiedyś takiej mamie dlaczego tam lepiej niz u nas. odpowiedz że. Super hotel, jedzenie, na końcu końcu że cły czas łączność telefoniczna podczas zabiegu na sali operacyjnej. Z kim? marketing, marketing i jeszcze raz marketing. Leczenie w szpitalach mamy a poziomie europejskim. Niemcy nic nowego nie wymyślili, to sa takie same metody leczenia jak u nas tylko otoczka. I tutaj pojawia sie problem polskich szpitali i samych pacjentów. Tej otoczki nie ma. Nie ma atmosfery. pacjent od progu chuczy na lekarza i na "służbę zdrowia" lekarz chuczy na pacjenta, terminy kolejki ogólna frustracja. Klinika prywatna kolejek nie ma bo drogo? muzyczka, spokój. Pacjent grzeczny bo przecierz zapłacił a jak go wyrzucą za pyskowanie to i pieniądze przepadną. Ot moja krótka filozofia. Niejednokrotnie spotykam się e stwierdzeniem że był u lekarza profesora ale ten idiota...... hm. takie sa moje odczucia.

Re: Czy prywatnie jest lepiej czy tylko wygodniej? Ankieta

: 13 mar 2017, 9:14
autor: limiter
Myślę, że Mobil ma rację. W naszym społeczeństwie utarło się przekonanie, że leczenie w prywatnej przychodni lub klinice to gwarancja sukcesu w walce z chorobą. Gdyby jednak spojrzeć na to szerzej, poznać mechanizmy działania prywatnych lecznic to można zauważyć zdumiewające rzeczy.
Otóż wielokrotnie korzystałem z oferty leczenia komercyjnego (he he jak to brzmi). Nie raz i nie dwa spotykałem tamże tych samych lekarzy ale jakby innych ludzi ;). Mili, w pełni zainteresowani moim zdrowiem, komunikatywni do bólu ;) , ale najbardziej zdumiewający jest fakt, że w wielu przypadkach wykonywali zabiegi lub kierowali mnie do placówek NFZ aby takowe wykonać ! Oczywiście, zdarzało się to sporadycznie ale tak bywa.

Dzisiejsze szpitale, kliniki działające w systemie NFZ dysponują nierzadko sprzętem porównywalnym jakościowo, stopniem zaawansowania technologicznego z takim samym sprzętem używanym w prywatnych klinikach. Lekarze ci sami, ta sama wiedza i doświadczenie ale... podejście do pacjenta diametralnie różne... okazuje się, że diagnozy mogą być bardziej celne (sic!), proponowane leczenie wydaje się bardziej skuteczne... za pieniądze...
Stąd konkluzja, prywatnie, w wielu przypadkach, znaczy tylko wygodniej.

Re: Czy prywatnie jest lepiej czy tylko wygodniej? Ankieta

: 13 mar 2017, 11:45
autor: Mobil
limiter pisze:
Dzisiejsze szpitale, kliniki działające w systemie NFZ dysponują nierzadko sprzętem porównywalnym jakościowo, stopniem zaawansowania technologicznego z takim samym sprzętem używanym w prywatnych klinikach.


No bardziej z nastawieniem na słowo "używanym". :( prywatne kliniki są zbyt biedne aby kupować nowy nowoczesny sprzęt do badań diagnostycznych. Niejednokrotnie prywatne kliniki w kraju opierają się na badaniach wykonanych przez jednostki finansowane przez NFZ. Również jak dochodzi do powikłań to pacjent trafia do szpitala w ramach funduszu.